» úvodní stránka » technologie

 

Technologie

Nabízíme a umíme všechny dostupné a kvalitní technologie potisku. Každá technologie má své výhody a nevýhody. Kromě ceny je také důležitým aspektem vhodnost vybrané technologie na vaši zakázku. Zde je popis našich technologií potisku. Můžete si nechat nezávazně spočítat vaši zakázku a online se vám zobrazí cena za jednotlivé technologie i naše doporučení. Zbytek vám rádi poradíme osobně.

foto
Řezané potisky (flex, flock)
 

Princip tisku probíhá vyřezáváním speciální folie, ruční separace a následný termotransfer. Tento postup zaručuje, že motiv na textilu je výborně fixován, neloupe se, bez problémů vydrží praní, barvy se nedrolí ani nemění barvu. Kromě běžných triček je tato metoda vhodná i na pracovní oděvy, dresy apod. Další výhodou je možnost výroby i menšího množství kusů. Tato metoda má ale i své nevýhody. Tou hlavní je velká pracnost (vše probíhá ručně a proces je složený z mnoha kroků). Proto je tento potisk mírně dražší a je méně vhodný na velké série (tisíce kusů). Další nevýhodou je, že nelze tisknout miniaturní detaily (buď to není vůbec fyzicky možné nebo to představuje významný čas práce na jednom kusu). Také je tento tisk omezen pouze na základní barvy a není možné tisknout barevné přechody a fotografie. Každopádně je tento potisk vhodný na 90% zakázek a naši zákazníci jsou velmi spokojeni.

Novinka: u této technologie, jsme také schopni nabídnout zákazníkům zajímavé efekty: kov (zlatá a stříbrná), svítící ve tmě, třpytivé, holografické, imitace kůže, džínoviny a další. Vyžádejte si naší nabídku.

Výhody   Nevýhody
+ vhodné i pro menší zakázky od 1 ks   - méně vhodné na motivy s větším počtem barev (do 5 barev)
+ žádné fixní náklady na předtiskovou přípravu   - není možné tisknout miniaturní detaily ani barevné přechody
+ výborná kvalita a nejlepší trvanlivost potisku   - extrémně velké plochy (např. 1/ 2 trička) tisku můžou být nepříjemné při nošení
+ vysoký kontrast barev    
+ možnost speciálních plastických a dalších efektů    
» spočítat kalkulaci
 
foto
Přímý digitální tisk
 

Jako jedni z mála na českém trhu vlastníme nejnovější digitální technologie na přímý potisk textilu. Tisk spočívá v přímém tisku do textilních vláken pomocí speciálních barev založených na plastizolu (stejné jako sítotisk). Tato technologie tedy umožňuje plnobarevný tisk, včetně barevných přechodů a drobných detailů. Kvalita tisku se velmi blíží sitotisku. Hlavní výhodou oproti sítotisku je vhodnost i na malé série, jelikož jsme schopni vytisknout i jeden kus bez nutnosti náročné přediskové přípravy a výroby jako u sítotisku. Díky tomu je tato technologie výhodnější a flexibilnější na menší a středně velké zakázky. Určitou nevýhodou je poměrně komplikovanější tisk na barevné textilie, kde je nutné provést více výrobních kroků a proto je tisk na barevná trička dražší, než na bílá.

Výhody   Nevýhody
+ vhodné i pro menší zakázky od 1 ks   - barvy jsou méně kontrastní než např. FLEX (vlákno textilu totiž ovlivňuje podání barev)
+ žádné fixní náklady na předtiskovou přípravu   - po prvním praní potisk mírně vybledne
+ možnost tisku plněbarevných motivů (CMYK)    
+ možnost tisku i malých detailů    
+ příjemné na nošení (tisk je přímo ve vlákně)    
» spočítat kalkulaci
 
foto
Sítotisk
 

Nejrozšířenější technologie tisku u středních a větších zakázek. Prinicip spočívá v osvitu filmu a následné přenesení na síta, přes která se poté na textil přímo tiskne barva (variantou je také tisk na transferový papír a následné přenesení na tričko později). Výhodou tohoto tisku je velmi kvalitní podání barev a kvalita. Tato technologie je ale z důvodu vyšších fixních nákladů na přípravu (filmy, síta atd.) pro menší zakázky méně výhodná i časově náročnější.

Výhody   Nevýhody
+ výborná kvalita a barevnost   - fixní náklady na předtiskovou přípravu
+ nejnižší cena při větších objemech   - nevhodné na zakázky pod 50 ks
+ možnost tisku plněbarevných motivů (CMYK)   - delší dodací lhůty než ostatní technologie
» spočítat kalkulaci
 
foto
Výšivka
 

Výšivka je zcela jiný způsob dekorování textilu ale i dalších předmětů. Vzhledem k tomu, že vlastníme profesionální vyšívací stroj, jsme schopni nabídnout tu nejlepší kvalitu výšivky. Princip výšivky spočívá v tom, že se v počítači vytvoří (naprogramuje) vyšívací program z vašeho designu, který se následně přenese do vyšívacího stroje, který ho vyšije. Výsledkem je nádherný a luxusně vypadající motiv, který při vhodně zvolené kombinaci produktu a motivu, nemá konkurenci. Pouze výšivka je nejtrvanlivější a snese i vysoké teploty, takže je vhodná i pro pracovní oděvy, dětský textil, ručníky atd. Je ale potřeba počítat s tím, že nejpracnější na výšivce je tvorba vyšívacího programu.

Výhody   Nevýhody
+ trvanlivost (snese jakékoliv praní a žehlení)   - jednorázové náklady naprogramování vzoru (300-1000 Kč)
+ příjemné na nošení (pouze nitě, ne potisk a barvy)   - možnost vyšít max 6 barev současně (stačí na 99% motivů)
+ luxusní vzhled (výšivka dodá vždy vašim produktům větší hodnotu)   -
+ široké využií (textil, sport, práce, branding atd)   -
» spočítat kalkulaci
 
foto
Sublimace
 

Technologie sublimace tiskne na textil i další předměty za pomocí barvev, které se přemění na plyn a tak se sublimují přímo do vlákna. Výsledkem je dokonalý potisk, který vlastně ani není potiskem jelikož na povrchu není vůbec poznat a je ve vlákně. Barevné podání barev je také výborné. Výhodou je také možnost tisku i malých zakázkek a dalších reklamních předmětů (hrníčky, tašky atd.). Tisk není možný do bavlny a tak nevýhodou je, že v případě textilu je možný tisk pouze na bílá polyester trička. Toto se dá nicméně vyřešit dodávkou speciálních triček ze dvou vrstev (vnitřní vrstva bavlny, horní vrstva pro potisk - polyester).

Výhody   Nevýhody
+ vhodné i pro menší zakázky od 1 ks   - tisk textilu pouze na polyester
+ špičková kvalita barev i potisku   - není možný tisk bílou barvou
+ výborný pocit při nošení   - vyšší cena textilu pro sublimaci
+ žádné fixní náklady na předtiskovou přípravu    
+ možnost tisku plněbarevných motivů (CMYK)    
+ možnost tisku i malých detailů    
+ tisk i na další předměty    
» spočítat kalkulaci